Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka :

Ametist Taşlı 925 ayar gümüş yüzük

(15 numara)

Ametist taşı fosillerin yüzyıllar sonucu dönüşümüyle meydana gelen sert yapılı olup yüksek ısıya karşı dayanıksız olan mor renk doğal taştır. Yüksek ısılara maruz kaldığında ısının derecesine bağlı olarak sarı ya da kahverengi tonlarını alabilir. Gerçek ısısındaki ametist parlak mor renginden anlaşılabilir. Piyasada farklı taş tozlarının sıkıştırılmasıyla oluşan pek çok ametist benzeri taş vardır. Gerçek ametisti diğerlerinden ayırmanın en gerçek yolu taşın kırılmasını sağlayarak içindeki renk alaşımını gözlemlemektir

Ametist Taşı

Ametist taşı gerek rengi gerekse yaydığı enerji nedeniyle pek çok kişi tarafından sevilmekte ve aksesuar olarak kullanılmaktadır. Yunan mitolojisinde sarhoş etmeyen anlamına gelen ametistin hikayesi oldukça ilginçtir. Eski çağlarda şarap kadehlerinin sarhoşluğu önlemesi nedeniyle ametist taşından yapıldığı yazılmaktadır. Aynı zamanda Asya ve Mısır'da mühür olarak kullanılan bu özel taşın rengini içinde barındırdığı demirden aldığı tespit edilmiştir. Gerçek renklerine ancak röntgen ışını altında kavuştuğuna dair bir rivayet bulunmaktadır.

Ametist Taşının Faydaları

Ametist taşının en yaygın bilinen özelliği kişiye verdiği rahatlatıcı etkisidir. Taş, negatif enerji taşıdığından bedeninizde taşıdığınız fazla negatif enerjiyi çekerek zihinsel olarak daha zinde olmanızı sağlar. Öfkeyi yatıştırması nedeniyle günlük hayatta özellikle kişiye ruhsal açıdan olumsuz enerjiden koruduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda gözlere iyi geldiği ve kanı temizlediğine inanılmaktadır.-Bedende biriken negatif enerjiyi toplayarak kişinin pozitif hissetmesine yardımcı olur.-Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilinir.-Yoğunlaşmayı sağlayan en ideal taş olduğundan dikkat dağınıklığına iyi geldiğine inanılır. Takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.  Ametist taşı aksesuarlar alırken bu kriterlere dikkat ederek almanızı öneririz.

Burçlar ve Doğal Taşları

Ametist taşı Şubat ayında doğanların yani Kova burcunun taşıdır. Kova burçları ametist taşından üretilen aksesuarları üzerinde taşıyarak taşın özelliklerinden şifa bulabilirler. Uyku problemi çeken kişilerin ametist taşını yastıklarının altına koyarak uyumaları önerilmiş. İnternette yaptığımız kısa araştırmada gördük ki bu yöntemle iyileşenler olmuş.

Ametist taşı nasıl temizlenir?

Ametist taşı kullanıma bağlı terle ya da vücüt tarafından yayılan asitli su nedeniyle renginde kararma ya da solma yapabilir. Bunu önlemek adına ametist taşını temiz ılık suda 7 ile 10 saat arasında bekletmek renginin normale dönmesini sağlayacaktır. Bir diğer yöntem ise temiz humuslu bir toprakta bir gün bekletmektir. İkisinde de aynı etkiyi alabilirsiniz.
www.sepetimdolu.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

Ataker Halı Ve Gümüş

Mağaza yorumu yok
Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor