Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : LR

LR Blue Light Defender Yüz Serumu 

• Dijital yaşlanma ile mücadele eden akıllı serum 
• Mavi ışığın negatif etkilerine karşı koruma 
• Benzersiz üçlü etki 
• Onarım, yansıtma ve radikal tutucu    

Cep telefonu, tablet, bilgisayar ve televizyon karşısında çok zaman geçiriyoruz. Bu cihazların yaydığı mavi ışık cildimizin alt katmanlarına kadar ulaşmakta ve ciltte oksidatif stres ve hücre hasarına neden olmaktadır. Ciltte sarkma ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri çok daha erken görülür. Bu sürece “Dijital yaşlanma” denir.

Üç kat etkili akıllı serum, kırışıklığa sebep olan mavi ışığın olumsuz etkilerine karşı aktif ve önleyici koruma sağlar.

Mavi ışığı yansıtır: Mavi ışık, spirulina özünde bulunan bir renk pigmentiyle yansıtılır.
Cilt onarımına destek verir: Spirulina özündeki özel bir enzim, cillte meydana gelen hücre hasarını onarır.
Serbest radikalleri tutar: Mavi lotus özü, radikal tutucu olarak antioksidan etkiye sahiptir.

LR Blue Light Defender Yüz Serumu mavi ışığın olumsuz etkilerine karşı aktif ve önleyici koruma sağlar. Serum, içeriğindeki spirulina özü ve mavi lotus özü ile cildi dijital yaşlanmaya karşı benzersiz üçlü etki ile korur:

Yansıtma: Spirulina özü içerisindeki fikosiyanin renk pigmenti, erken cilt yaşlanması ve cilt tahrişlerine karşı tam koruma için mavi ışığı emer vemyüksek enerjili ışık ışınlarını bir koruma kalkanı gibi yansıtarak azaltır.

Radikal Tutucu: Mavi lotus özü etkili bir radikal tutucudur ve böylelikle genç ve ışıltılı bir cilt görünümü için oksidatif stres ile mücadele eder.

Onarım: Spirulina özü içerisindeki fotoliyaz enzimi ciltte mavi ışığa maruziyet sebebiyle oluşmuş hücre hasarlarını onarır ve varolan kırışıklıkların belirgin bir şekilde azaltılması adına ince kırışıklıkların oluşumunu önler.

Mavi ışık cildim için Neden iyi değildir?
Mavi ışık UV ışınlarının bir parçasıdır. Doğal yollarla oluşan miktarlarında, cildimiz üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Ancak gittikçe daha fazla ekran ışığına maruz kaldığımızdan, artan miktarda mavi ışık cildimize zararlı olabilir. UV radyasyonuna benzer şekilde, serbest radikallerin gelişimini ilerletir ve DNA ile hücre hasarına sebep olabileceği gibi cildin erken yaşlanmasına, cilt tahrişlerine yol açabilir.

Serbest radikaller metabolizmamızın bir yan ürünüdür. Ancak yukarıda bahsedilen mavi ışık, UV radyasyonu, alkol ve sigara tüketimi, uyku eksikliği ve stres gibi dış etkenler de serbest radikallerin gelişimini teşvik eder. Bu moleküller sağlıklı vücut hücreleriyle reaksiyona girerek hücrelerde her türlü hasara yol açabilir. Çoğu zaman, vücudun kendi koruyucu mekanizması yetersiz kalır. Serbest radikaller iltihaplanma, cilt tahrişi ve kızarıklığa neden olarak yaşlanma sürecini hızlandırırlar. Buna oksidatif stres denir.

Antioksidanlar vücuttaki serbest radikalleri oksidasyon sürecini engelleyerek etkisiz hale getirirler. Antioksidanlar vücutta doğal olarak bulunur veya dengeli bir beslenme ile vücut tarafından dışarıdan alınır. Bununla birlikte, erken yaşlanmayı önleyecek yeterli miktarda antioksidan ile cildi desteklemek için LR Blue Light Defender Yüz Serumu gibi cilde ekstra antioksidanlar sağlayan bir yüz bakım ürünü önerilir.

İÇERİK MADDELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER
Spirulina algleri 3,5 milyar yıldan uzun süredir var olmaktadır ve böylelikle dünyadaki yaşayan en eski bitkimsi canlı organizmalar arasındadırlar. Milyarlarca yıldır olduğu gibi diğer yosunlar ve bitkiler gibi oksijen üretirler ve böylece dünyadaki tüm yaşamın kaynağına katkıda bulunurlar. Yeşil-mavi algler mavi ışığa karşı kendi koruma ve savunma mekanizmalarına sahip olmaları nedeniyle LR Zeitgard Blue Light Defender’ın etken maddelerinden biridirler. Spirulina alglerinden elde edilen ekstrakt başlıca olarak fotoliyaz enzimi ve fikosiyanin renk pigmenti içerir. Fotoliyaz enzimi, UV ve HEV ışığının neden olduğu tüm hücre hasarlarını onarır. Fikosiyanin renk pigmenti mavi ışığı emer ve koruyucu bir kalkan gibi yansıtarak cildimizi ilave ikincil hasarlardan korur.

Mavi lotus (Nymphaea caerulea) ölümsüzlüğün ve ebedi gençliğin sembolüdür. Mısır’daki en kutsal çiçek olarak kabul edilen mavi lotus, Mısır tıbbında tedavi edici bir bitki olarak kullanıldı ve büyüleyici kokusu nedeniyle çok popülerdi. Güçlü antioksidatif etkisi ile LR Blue Light Defender‘daki spirulina özünü mükemmel bir şekilde tamamlar. Mavi lotus özü serbest radikalleri nötralize eder – başka bir deyişle mükemmel bir radikal temizleyicidir. Mavi lotus özü oksidatif strese ve cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerine karşı koyar. Aynı zamanda optimum hücre koruması sunar, nemlendirir, kızarıklıklar gibi cilt tahrişlerini yatıştırır ve cildin elastikiyetini artırır.

KİMLER KULLANABİLİR
Herkes! Çünkü her gün, herkes mavi ışığa ve oksidatif strese yol açan çevresel dış etkenlere maruz kalıyor. Özellikle de bilgisayar ekranları başında çalışan ve cep telefonları ile dijital cihazlar kullanan kişiler.

KULLANIM ŞEKLİ
Sabahları temizlenmiş cilde bir damla serumu eşit şekilde uygulayın. Yaklaşık bir dakika sonra serum cilt tarafından emilir, ardından serum üzerine günlük LR cilt bakımı rutininiz ile devam edebilirsiniz.

LR Zeitgard Blue Light Defender serum formunda bir ürün olduğundan, tek başına bir yüz bakım ürünü olarak kullanılmamalıdır. Ürün dijital yaşlanmaya karşı bir koruma kalkanı oluşturur ve günlük cilt bakımı rutininiz için mükemmel temeldir. Cildinizin bakımına devam etmek için serumdan sonra günlük bakım ürünlerinizi uygulayın. Günlük yüz bakımınız için, cildinizin ihtiyacına göre LR Racine Gündüz Kremi, LR Aloe Vera Gündüz Kremi, LR Beauty Diamonds Gündüz Kremi veya LR Nanogold Gündüz Kremi öneririz.

Genellikle gece boyunca mavi ışığa maruz kalmadığımızdan, yatmadan önce gece kreminizin öncesinde Serox Instant Result Serum veya sıkılaştırıcı ve nemlendirici LR Racine Collagen Serum gibi farklı bir serum kullanmanızı öneririz.

30 ml

www.sepetimdolu.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

Lr Son

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor